BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie japoniškus mokslus

Papasakosiu apie mokslo japoniškame universitete ypatumus, nes sulaukiau komentarų, jog iš mano blogo susidaro įspūdis apie kas mėnesį duodamas atostogas :-)

Iš tikro, Waseda tvarka man pasirodė labai panaši į manęs nuo rudens laukiančio VDU. Kiekvieną semestrą studentai gauna apie 20 kreditų ir gali juos naudoti renkantis dalykus. Žinoma, kažkiek jų iš karto „suryja“ privalomos ir nuo specialybės priklausančios paskaitos, bet dalis lieka ir laisvai pasirenkamiems dalykams. Man buvo privaloma turėti japonų kalbą, o visa kita galėjau laisvai rinktis iš gan didelio sąrašo angliškų paskaitų. Esu taip vadinamoje „Tarptautinių laisvųjų studijų“ programoje (kaip ir dauguma čia atvykstančių mainų studentų), kuri reiškia, kad galiu mokytis bet ką ir naudoti kreditus man patinkantiems dalykams :-) Tuo nesiskundžiu, nes anglų kalba dėstomų dalykų tikrai daug: nuo menų iki fizikos.
Dėstytojai iš įvairiausių šalių (nuo japonų iki škotų), o neanglakalbiai šneka visai gerai, nors prie akcento kartais reikia priprasti. Visi darbai, atsiskaitymai ir pan. aišku irgi angliškai.
Po pirmo semestro, palyginus su studijomis Lietuvoje, japoniškosios yra kelis kartus lengvesnės. Ne gana to, anglų kalba dėstomos paskaitos yra sudėtingesnės už dėstomas japoniškai. Tai patvirtina tiek patys japonai studentai, tiek pats universitetas, kuris anglų paskaitose gautą balą prilygina didesniam japoniškų dalykų balui (nors tai tikriausiai daugiausiai dėl to, kad anglų kalba čia laikoma gan sunki). Tačiau jau prieš tai teko girdėti, kad japoniukai nors vargsta mokyklose, bet paskui gali pailsėti universitetuose :-)
Palyginimui ir tai, kad jeigu VDU iš rašto darbo (analizės, ataskaitos ir pan.) reikalaujama ne mažiau 10 psl., tai čia pakanka 4 psl. :-)
Galiausiai apie atostogas ;-) Čia jų studentai turi tiek pat, kiek ir Lietuvoje – maždaug 4 mėnesiu per metus. Skirtumas tik tas, kad čia viskas išdėliota kiek kitaip. Mokslo metai prasideda ne rudenį, bet pavasarį – balandžio mėnesį. Pavasario semestras baigiasi liepos gale ir visi gali pailsėti iki spalio pirmųjų dienų. Tada prasideda rudens semestras, kuris tęsiasi iki sausio galo. Todėl čia nėra ilgų vasaros atostogų, o tik po du mėnesius tarp kiekvieno semestro. Be to, kaip ir Lietuvoje, taip ir čia, visi gauna pora laisvų savaičių Kalėdų laikotarpiu.
Tad nors atostogauju dabar, bet vėliau teks paplušėti iki pat vasaros vidurio. Tačiau prisiminus praėjusių metų karščius, kai kone visą mėnesį Tokijuje buvo apie +40, sunku pagalvoti, ką tokiu metu galima išmokti…

Keli šio ryto įspūdžiai… Numyniau iki internete atrastos didžiausios Tokijuje nejaponiško maisto parduotuvės. Ją galima rasti brangiajame Azabu rajone, kur įsikūrę dauguma užsienio šalių ambasadų. Jų darbuotojai (ar kiti sunkiai prie japoniško maisto prisitaikantys užsieniečiai) pasiilgę savo šalies valgių ateina čia ieškoti reikiamų gėrybių. Tai akivaizdu tik įėjus į vidų: 90% klientų nejaponai, pro garsiakalbius groja kažkokia amerikietiška radijo stotis, o ant etikečių prie japoniškų užrašų galima rasti ir angliškus.
Aš užsukau tik iš smalsumo bei norėdamas pažiūrėti, gal tai būtų gera vieta ieškoti darbo. Labai kažko įdomaus neradau, viskas gan brangu, nors smagu pamatyti, jog yra tokių retenybių, kaip linų aliejus :-) Tad nieko nepirkau, o grįždamas iš mažos parduotuvėlės pačiupau japoniškų ryžių traškučių – ner čia ko remti prekių transportavimo tūkstančius kilometrų ;-)

Ir dar… bevažiuodamas sugebėjau nusiversti nuo dviračio :-) Bet viskas tvarkoj – sveikas gyvas tik su nubrozdinta alkūne.

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Apie japoniškus mokslus”

  1.   amonas rašo:

    Įdomiai ten su atostosgomis. O vasarą tikrai nelabai įdomu mokintis, ir dar tokiame karšytje…

  2.   Laimis Zmuida rašo:

    Rašei apie mokslus, bet vėl pusė įrašo sudaro apie atostogas. :) Taigi, vėl toks pat įspūdis - nieko ten neveikiat kaip tik atostogaujat, o pertraukėlėse pasimokot truputėlį…

Rašyk komentarą