BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Link Fuji kalno

Trečiadienį sulaukęs gražių orų ir turėdamas dvi laisvas dienas sėdau ant dviračio ir važiavau už Tokijo ribų. Gyvenu vakarinėje jo dalyje, todėl ir maršrutas buvo į vakarus, kad kuo greičiau pasiekčiau miesto kraštą. Kaip tik toje pusėje, maždaug už 100km galima rasti didžiausią Japonijoje Fuji kalną, tad pagalvojau, kad galima pasistengus pasiekti ir jį. Tačiau turėjau tik dvi dienas ir galėjau vieną skirti mynimui į priekį, o kitą palikti grįžimui atgal. Vis gi tie ne tokie jau ir dideli teoriniai 100km praktikoje pasirodė esantys visai kitokie :-)
Trečiadienį papusryčiavęs jau prieš 7val ryto sėdau ant dviračio ir pradėjau kelionę. Pasiėmiau tik kelis paprastus dalykus: maisto, vandens, GPS'ą, fotoaparatą ir miegmaišį. Orai buvo puikūs – saulėta, šilta (apie +17), nestiprus vėjas. Viskas idealu :-)
Pirmiausia teko išvažiuoti už miesto. Nelygūs šaligatviai, pėstieji, daug mašinų… Spartos nėra ir tik už 5 valandų ir nuvažiavus 40km pagaliau baigiasi namai ir prasideda laukuose išsimėtę kolektyviniai sodai (bent jau taip tai atrodo).
Sustoju papietauti nedidelėje pievelėje prie miško. Lyg iš niekur per ją iš lėto besidairydamas ateina japonas. Pasisveikina ir truputį pakalbame. Pasirodo jis yra drugelių fotografas iš Tokijo ir ieško kažkokio ypatingo reto pavasarinio drugelio. Nustemba, kad atvažiavau su dviračiu, perspėja, kad toliau kelias kyla į kalnus, todėl bus nelengva ir toliau nužingsniuoja per pievą.
Važiuoju toliau. Kelis kilometrus tęsiasi lygumos, bet toliau prasideda „linksmieji“ kalneliai: kelias kyla į kalną, tada leidžiasi į apačią, vėl kyla, vėl leidžiasi, bet viską sudėjus, kiekvieną kartą užkopi daugiau nei tenka nuriedėti žemyn. Taip po truputį pakilau iki beveik 600 metrų aukščio (Tokijas yra maždaug 10-20 metrų pagal jūros lygį), tačiau pabaigos nebuvo matyti. Galiausiai po kelinto tokio kilimo-leidimosi pamačiau, kad judu į priekį gana negreitai ir Fuji galėčiau pasiekti nebent tik sutemus. Todėl nutariau nesivarginti ir geriau pavažinėti į šonus.
Pirmiausia nusileidau iki kempingo, kuris įsikūręs slėnyje prie upės. Vieta ir vaizdai labai gražūs – visas horizontas vien tik miškais apaugę kalnai, o nusileidus į slėnį jie atrodo dar didesni ir įspūdingesni. Ten pravaikščiojau kol ėmė po truputį vakarėti.
Buvo metas ieškoti vietos nakvynei. Naktys čia jau pakankamai šiltos, tad tereikėjo rasti tinkamą miškelį, pievą ar kažką panašaus. Kiek pavažiavus aptikau dar vieną (o gal tą pačią?) upę su ramią pakrante, kuri pasirodė kaip tik. Po visos dienos važiavimo vos sutemus prieš miega buvo sunku atsilaikyti ir greit jam pasidaviau. Bet vienas iš miegojimo po atviru dangumi smagumų yra tas, kad visada natūraliai atsikeli kartu su saule, todėl jau prieš 5 val. ryto buvau iki soties išsimiegojęs ir nusteikęs važiuoti atgal į Tokiją.
Grįžimas buvo paprastesnis – nuo kalnų į lygumą nusileidau dvigubai greičiau nei kad pakilau ir jau 6 val. pusryčiavau toje pačioje pievelėje, kurioje vakar valgiau pietus. Aišku, grįžimas per miestą buvo toks pats lėtas. Galiausiai per pietus jau buvau pažįstamose gatvelėse ir netrukus laimingai pasiekiau bendrabutį.
Kelionė buvo labai įdomi ir smagi. Nors Japonijos lygumos visos užstatytos miestais, bet kalnai likę mažai paliesti ir po juos pakeliauti tikrai verta :-) Suradus kelias laisvesnes dienas reikės būtinai pakartoti.

Maršrutas (iš viso įveikiau maždaug 130km):Nuotraukos: paprastos ir hdr.

Rodyk draugams

komentarai (3) | “Link Fuji kalno”

 1.   pijus rašo:

  wow grazus gamtos vaizdai hdr fotkese !!

 2.   medus rašo:

  Dėkui. Nors aš dar jas prastai įvaldęs ir tik mokausi :-)

 3.   BlackBoUnTy rašo:

  sveikas! na turbut nieko naujo nepasakysiu, tik norejau padekoti uz si nuostabu blog'a :) labai graziai viska aprasai. tik stai norejau pasiteirauti keletos dalyku, kurie mane domina. kaip ten del rasizmo apraisku? nes esu girdejusi ne viena uzsieniecio, gyvenancio Japonijoje, pasakojima apie sia problema. Teko paciam su tuo susidurti? Na ir, aisku, butu idomu isgirsti kokios japonu zinios apie Lietuva. Tas policininkas, klauses ar Lietuvoje salta tikriausiai zinojo kur ji yra? Siaip pastaruoju metu ten retkarciais pasirodo laidu apie Lietuva, tai ir idomu pasidare. Mano nuomone japonai labiau issilavine uz statistini vakarieti, tai tikriausiai neteko isgirsti, kad Lietuva yra kazkur salia Afganistano? :)
  sekmes tau! baltai tau pavydziu :) na nieko.. ne uz kalnu kai pati ten vaziuosiu :D

Rašyk komentarą