BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sakuros - Wadabori parkas


Sakuros pražydo visai netikėtai - dar prieš kelias dienas medžiai buvo pilki, o šiandien jau paskendę žieduose. Bet to buvo galima tikėtis, nes japonai į šį reiškinį žiūri rimtai: per žinias pranešamas žydėjimų laikas atskirose Japonijos dalyse, per radiją tam skiriamos atskiros laidos, apie tai rašo laikraščiai, o internete galima rasti patarimus, kur aptikti gražiausius vaizdus arba kaip pasirengti sutikti “hanami” šventę.
Hanami pažodžiui galima išversti kaip “žiedų žiūrėjimas” (hana - gėlė, žiedas; mi - žiūrėti). Tai yra šimtmečiais besitesianti tradicija, kurios esmė - džiaugtis pavasariu, gamtos atgijimu ir gėrėtis sakurų žiedais. Tas “gėrėtis” gali būti kiekvieno suprantamas įvairiai. Nežinau, kaip hanami švenčia kitos Japonijos dalys, bet bent Tokijuje tai susiję su ėjimu į parką kartu su draugais tam, kad smagiai praleisti laiką ir skaniai pavalgyti :-)
Parkai šiomis dienomis apgulti žmonių, todėl gali būti taip, kad populiariausius plotus būsimiems pasisėdėjimams žmonės užsiima iš anksto (ryte atėjęs gali pamatyti miegmaišiuose ant žolės miegančius žmones, kurie per naktį “laiko” vietą). Sutartu laiku čia ateina grupelė draugų, bendradarbių ar tiesiog šeima su vaikais, atsineša krepšį maisto, atsisėda ant plėvele ar kažkuo kitu užklotos žemės, šnekasi, valgo, žaidžia žaidimus ir pan. Apžvelgus parką galima pamatyti, kad sėdėti būtina po sakuromis, nes ten kur jų nėra - nėra ir žmonių.

Aš irgi prisijungiau prie hanami mėgėjų ir kasdien sėdu ant dviračio ir numinu vis į skirtingą parką. Jau aplankiau keturis, bet jų neturėtų pritrūkti per visą sakurų žydėjimų laiką, mat tai trunka neilgai - geriausiu atveju apie 2 savaites.

Įdedu nuotraukas iš pirmojo, Wadabori parko - a.fluxus.lt/lidi/japonija/
Eksperimentuoju ir su HDR (didelio dinaminio diapazono) nuotraukomis, tad keli bandymai iš ten pat - a.fluxus.lt/lidi/japonija/tm9/hdr/

P.S. Atsakau į prieš tai komentaruose keltą klausimą: taip, japonai hanami metu geria sakę (ir ne tik) :-)

Rodyk draugams

komentarai (4) | “Sakuros - Wadabori parkas”

 1.   plahcisas rašo:

  Puikios nuotraukos.

 2.   amonas rašo:

  Nuotraukos puikios, laukiu nesulaukiu, kada Lietuvoje prasidės pavasaris, šiltas oras ir pirmoji augmenija.

 3.   medus rašo:

  Dėkui :-)
  Beje, Kaune sakuras galite pamatyti prie Sugiharos namų, Žaliakalnyje ir Nemuno saloje. O Vilniuje - prie Baltojo tilto. Jos taip pat turėtų pavasarėjant sužydėti.

 4.   ricardasz rašo:

  tikrai grazu, parke daug zmoniu, moterys su mazais vaikais, pagyvene zmones, jaunimas, visi ateina dziaugtis tuo ka mato groziu. beje nuotrauku autoriu gal galima pakviesti puodeliui arbatos i Itabashi Kiu rajona?

Rašyk komentarą