BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žiemos atostogos

Artėja dviejų savaičių žiemos atostogos ir atrodo, jog visas bendrabutis išsilakstys kas sau. Vieni ruošiasi atgal į savo šalis, kiti - į Azijos valstybes, o dar kiti, tarp jų ir aš, bandys pakeliauti Japonijoje. Bus pirmosios Kūčios, Kalėdos ir Naujieji Metai ne Lietuvoje. Truputį keista…

Ne per seniausiai įsigijau vieną iš keleto Japonijoje esančių nuolatinių traukinių bilietų. Jų yra gal penkios rūšys, leidžiančių važinėti skirtingose vietovėse ir su skirtingais traukiniais. Norintys keliauti po visą Japoniją gali pirkti JR bilietą, kuris galioja visuose traukiniuose ir kainuoja savaitei virš 600lt. Pigesnis variantas yra atostogų metu pardavinėjami 青春18きっぷ (Seishun 18, išvertus „jaunimo 18“) bilietai, kurie galioja tik negreituosiuose traukiniuose, tačiau yra žymiai pigesni (5 dienos apie 245lt). Būtent tokį dabar turiu ir aš :-)
Vienas iš šio bilieto minusų yra tai, kad su juo negalima važiuoti jokiu greituoju traukiniu. Tenka rinktis tik iš vietinių, kurie gana lėti ir važiuoja palyginti trumpus atstumus. Todėl esi priverstas dažnai persėsti iš vieno į kitą, žiūrėti tvarkaraščius ir t.t. Iš kitos pusės, lėčiau judėdamas daugiau pamatai, gali išlipti mažuose miesteliuose, aplink tave būna daug kasdienybėje paskendusių vietinių gyventojų, ir pan. Be to, net ir su tokiais traukiniais per dieną galima įveikti nemažus atstumus. Pabandžiau nubraižyti, kiek nuvažiuosiu per 5 dienas, sustodamas ir pabūdamas keliuose miestuose. Visa kelionė užtruks apie dvi savaites.


(paspauskite, kad pamatytumėte didesnę)

Su šiuo bilietu kai kurie keliautojai bando siekti ir rekordų – nuvažiuoti kuo toliau per vieną parą. Buvo tokių, kuriems pavyko nuo Tokijo nusigauti iki Fukuokos (Kyushu saloje, pietuose, apie 1100 km) arba iki Sapporo (Hokaido saloje, šiaurėje, apie 1200 km). Mano kelionėje didžiausias atstumas bus tarp Tokijo ir Hiroshimos – apie 900 km, kuriuos tikiuosi įveikti per 14 val. ir 35 minutes. Teks dardėti nuo 5 val. ryto iki 8 val. vakaro, bet gal nebus labai sunku. O ir važiuosiu su drauge, tai nebus liūdna :-) Kaip viskas pavyks – parašysiu turėdamas galimybę prisėsti prie interneto. Jeigu nebūtų greitų laiku tokios progos, sakau iš anksto:
gerų visiems švenčių, skanių Kūčių ir kūrybingų bei sėkmingų Naujųjų! :-)

Rodyk draugams

komentarai (8) | “Žiemos atostogos”

 1.   Midis rašo:

  Esu nuolatinis tavo blogo skaitytojas. Norėjau palinkėti Tau kuo didžiausios sekmės kelionėje ir svarbiausia linkiu, kad per Kalėdas patirtum tą neapsakomą jausmą, kuris daugelį apima nuostabūjį Kūčių vakarą, kai sėdi prie stalo ir suvoki, koks iš tiesų esi laimingas žmogus…

  P.S. Linksmų Švenčių! :)

 2.   pijus rašo:

  have fun, laukiam ispudziu

  PS. Kada nors ir ash pribresiu tokiai kelionei !

 3.   medus rašo:

  Ačiū :-)

 4.   amonas rašo:

  Va toks klausimas, kaip ten su internetu, nebūna problemų? Nes kai buvo krepšinio čempionatas, tai kai kas skundėsi, kad problemos su netu, davė kievienai šaliai po dsl ar koki modemą ir naudokitės. :)

 5.   Saulius rašo:

  Ačiū Linai!
  Ir jums puikių švenčių ir smagios kelionės! Nesušalkit.
  ; )

 6.   Anonymous rašo:

  labai buvo ydomu skaityti apie japonija, noreciau as ir ten, bet turbut sunku patekt :/
  sekmes tau ;)

 7.   Linas ir Ieva (iš nupiepėlių) rašo:

  Ei ei, keliauninkai, kurgi dingot, jau kaip ir laikas grįžt "namo" :) Pasigedom jūsų :} Kaip sekas?
  Mum tai ramuma ramuma, beje, apturėjom GT meet'ą (!) Zervynose, buvo puiku, tik judviejų pritrūko :) Todėl teks kartot, nes vantų dūminėj pirtelėj praleisti negalima negalima!

  kiki

  li irie

 8.   Vetra rašo:

  Džiaugiuosi, Linai, kad tau sekasi. Labai įdomu skaityti tavo įspūdžius. Skaitydama tai, dažnai pasijuntu, lyg tai pati būčiau pabuvusi toje šalyje. Fantastiški kontrastai nuteikia gerai…..Tau didelės sėkmės.

Rašyk komentarą